Rekreacja Wrocław Czas wolny Imprezy Sport Koncerty Rozrywka nad Odrą Kluby Puby we Wrocławiu Restauracje Wystawy Galerie InformRekreacja Wrocław Czas wolny Imprezy Sport Koncerty Rozrywka nad Odrą Kluby Puby we Wrocławiu Restauracje Wystawy Galerie InformOgród Botaniczny


adres: ul. Sienkiewicza 23
telefon: (71) 322-59-57
lokalizacja: Ostrów Tumski, skrzyżowanie ul. Sienkiewicza Wyszyńskiego
adres e-mail: obuwr@biol.uni.wroc.pl


Godziny otwarcia

od marca lub kwietnia (w zależności od pogody) do listopada w godzinach od 8.00 do 18.00, szklarnie – od 10.00 do 17.00.

Dodatkowe informacje

Na rogu ulic Świętokrzyskiej i H. Sienkiewicza mieści się punkt sprzedaży roślin.
Filią wrocławskiego Ogrodu jest Arboretum w Wojsławicach k/ Niemczy (50 km na południe od Wrocławia), słynne z kolekcji różaneczników i rzadkich drzew iglastych.

Opis

Oaza piękna i spokoju-tak nazwano Ogród i takie ma on znaczenie dla mieszkańców 700-tysięcznego Wrocławia. Pięknie położony w najstarszej części miasta – na Ostrowie Tumskim, obok monumentalnych gotyckich kościołów – zachwycający urodą roślin zmieniającą się wraz z porami roku, jest atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla wielu gości.
Ogród powstał jako zakład naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego w roku założenia tej uczelni – 1811. Jest wynikiem pasji poznawczej i gorliwości w gromadzeniu, badaniu i utrzymywaniu roślin oraz pracy nad ich aklimatyzacją i wzbogaceniem kolekcji w nowe gatunki i odmiany. Rośliny pochodzą zarówno z naturalnych stanowisk, jak i z ogrodów botanicznych na całym świecie; zgrupowane są w działach. Ogród dostarcza materiału do badań naukowych, umożliwia studentom i uczniom poznawanie botaniki „na żywo”, a miłośnikom przyrody odkrywanie jej tajemnic.
Osobliwością Ogrodu jest zbudowany ponad 140 lat temu na terenie alpinarium przekrój geologiczny przez złoże węgla kamiennego z okolic Wałbrzycha. Pokłady węgla przedzielone są warstwami skał osadowych: piaskowców i łupków. W przekrój wkomponowano odciski fragmentów wymarłych roślin (nr1-6), z których w ciągu milionów lat powstał węgiel kamienny.

Powierzchnia Ogrodu: 7,4 ha
Powierzchnia szklarni: 3300 m2
Liczba gatunków i odmian: 11 500

Ekspozycja "Panorama Natury"


Wasze komentarze:dodaj komentarz

budowa serwisu Agencja Interaktywna Lama Media wydawca studente.pl; Informacja o cookies